Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne w porównaniu z drzwiami otwieranymi tradycyjnie, nie zajmują dodatkowej przestrzeni podczas otwierania. Z tego względu drzwi przesuwne montowane są korytarzach, przedsionkach, czyli tam, gdzie jest wąskie przejście.

Ten typ drzwi często stanowi uzupełnienie dla zabudowy wnęk, szaf narożnych, garderoby. Drzwi przesuwne mogą pełnić także funkcję drzwi przejściowych i być alternatywą dla tych zwykłych. Drzwi przesuwne montowane są często w łazienkach oraz kuchniach. Istnieje także możliwość ich montowania na poddaszach, pod schodami, czyli tam, gdzie występuje skośny sufit.

 

Komandor oferuje dwa rodzaje systemów w oparciu, o które wytwarza się profile drzwiowe:

 • SYSTEMY STALOWE produkowane są z wysokiej jakości stalowej taśmy, która jest odpowiednio kształtowana. Stalowe profile (tory i ramiaki) zabezpieczane są przed korozją i w tym celu pokrywa się je warstwą cynku z każdej strony, po czym nakłada się lakier podkładowy oraz wierzchni. Takie zabiegi dodatkowo sprawiają, że profile są bardzo estetyczne. Wysoka jakość materiałów może być potwierdzona tym, że profile można mechanicznie kształtować, giąć, zwijać i przy tym nie dochodzi do najmniejszych uszkodzeń i ubytków na lakierze. Wierzchnia powłoka zależnie od koloru może być pokryta lakierem poliestrowym lub PVC.
 • SYSTEMY ALUMINIOWE, kształt profili zależny jest od ich formowania. System jezdny, czyli wózki górne i dolne zostały umieszczone wewnątrz ramki. Tory i ramiaki są wytwarzane ze stopu aluminium i pokrywane warstwą lakieru poliestrowego w kolorach: białym, czarnym, brązowym lub też powłoką galwaniczną w kolorze anody naturalnej, złotej, szampańskiej albo powłoką PVC w drewnopodobnym wybarwieniu.

classic_salon_u2_bambus_rgbgold_salon_ujecie_02_rgbaranz_4

Podstawowe elementy systemu:

 • Profile (inaczej ramki lub rączki) – pionowe i poziome części, które składają się na ramę drzwi oraz ich uchwyt. Profile występują w różnych kształtach, szerokościach oraz kolorach.
 • Elementy jezdne (wózki i prowadniki):
  • Wózek dolny – na tej części wspiera się cały ciężar drzwi i z tego względu musi się on cechować trwałością. Dzięki śrubom regulacyjnym możemy przystosować drzwi do nierówności ścian, które wynoszą nawet 2 cm. Wózki posiadają łożyska i są zabezpieczane smarem grafitowym. Komandor daje 5 lat gwarancji na system jezdny, jednak testy wykazują, że może on działać bez zarzutu nawet 15 lat.
  • Prowadnik górny– to złączenie okucia skrzydeł drzwiowych. Prowadnik górny to dwa kółka, które poruszają się niezależnie od siebie, dzięki temu drzwi są utrzymane w pionie i łatwiej jest je przesuwać.

Elementy dodatkowe:

 • Paski buforowe – chronią drzwi przed uderzeniem w ścianki szafy.
 • Paski uszczelniające – są to szczotki z długim i krótkim włosiem, które chronią przed przedostawaniem się kurzu do wnętrza mebla.
 • Domykacz gazowy – jest to amortyzator, który hamuje i zatrzymuje drzwi. Amortyzator chroni przed przyciśnięciem dłoni podczas zamykania drzwi. Domykacz gazowy polecany jest zwłaszcza do szaf znajdujących się w pokojach dziecięcych.
  KOM_A_07_sa

 

        Magnetyt ziel                komandor_19

Drzwi przesuwane wytwarzane są w oparciu o system stalowy oraz aluminiowy.


 

Drzwi składane

W tym systemie drzwi nie tylko mogą się składać, ale także po po złożeniu przesuwać się na boki. Szafa z drzwiami składanymi daje większe możliwości wyposażenie jej w elementy wysuwane jak np. szuflady, kosze i półki na prowadnicach. Połowa skrzydła drzwi łamanych może mieć maksymalnie 50 cm szerokości, a zatem całe drzwi mają maksymalnie szerokość 1 metra.

           Lamany_ (13)         Lamany_ (07)                           Lamany_ (16)

Drzwi składane oraz składano-przesuwne produkowane są w systemie aluminiowych profili.


 

Drzwi uchylne

Ten rodzaj drzwi przeznaczony jest dla zabudowy o małej szerokości, maksymalnie 800 mm. W tym wypadku nie można montować drzwi przesuwnych, gdy jest ona zbyt wąska. Jednak w przypadku drzwi uchylnych oraz przesuwnych używa się tych samych profili oraz wypełnień drzwiowych, dzięki czemu oba rodzaje można śmiało montować w jednej zabudowie. Drzwi uchylne wytwarzane przez Komandora oparte są na systemie stalowym Standard oraz Lux, a także aluminiowym Agat. W systemie stalowym górne i dolne zawiasy uchylne mocowane są do pionowego ramiaka. Natomiast w systemie aluminiowym Agat istnieje możliwość zamontowania uchwytu rurowego, który pozwala na łatwiejsze otwieranie drzwi.

Lamany_ (20)

 

Drzwi uchylne dostępne są w systemach oraz kształtach ramek.


 

Drzwi ze skosem

Drzwi ze skosem są rozwiązaniem do tych wszystkich pomieszczeń, gdzie sufit jest nachylony pod pewnym kątem. Mowa tu o poddaszach, strychach, czy też przestrzeni pod schodami, gdzie występują spore trudności z zamontowaniem jakiejkolwiek zabudowy.

Drzwi skośne występują w systemie stalowym Lux oraz aluminiowym Agat.

panorama_10 Dzieci wanilia 2 KOM_A_16_ss

 

Drzwi podwieszane

Komandor w swej ofercie posiada także drzwi podwieszane, które są zarówno atrakcyjne wizualnie jak i praktyczne. Dzięki nim możemy podzielić jedno większe pomieszczeni na dwa mniejsze z określonymi funkcjami. Drzwi podwieszane nie wymagają toru dolnego, a zatem nie ingerujemy w podłoże i zachowujemy jego jednolity charakter na całej powierzchni. Za pomocą drzwi przesuwnych możemy na wiele sposobów zaaranżować wnętrze i zmieniać jego metraż, zwiększać i zmniejszać w zależności od naszych potrzeb.
Drzwi podwieszane produkowane są w wielu kolorach oraz materiałach wypełniających. W tym samym pomieszczeniu możemy wykorzystać je jako drzwi w zabudowie szafy, a także jako drzwi przejściowe. Takie same materiały i kolory w obu przypadkach pozwolą na zachowanie jednolitego stylu wnętrza.

                                Sys_Podw_sypial_2           Sys_Podw_salon_bialy

Komandor oferuje system podwieszany pojedynczy i podwójny:

 • System pojedynczy – ze względu na swoją lekkość pozwala na tylko jeden materiał wypełniający drzwi, taki sam z obydwu stron. Może to być lustro albo płyta.
 • System podwójny – w tym przypadku mamy więcej możliwości, gdyż możemy skorzystać z różnych rodzajów wypełnień drzwi, po obu stronach. Tak więc drzwi oddzielające sypialnie i salon mogą być z jednej strony wypełnione płytą, a z drugiej lacobelem. Ogromnym atutem drzwi podwieszanych w systemie podwójnym jest to, że mogą mieć nawet szerokość 1500 mm. Drzwi podwieszane dzięki zastosowaniu profili w kolorze anody oraz możliwości wykorzystania przeróżnych wypełnień idealnie wkomponowują się w już wcześniej zaaranżowane wnętrze.

Drzwi podwieszane wykonywane są tylko w systemie aluminiowym.


 

Drzwi narożne

Komandor w zabudowie wykorzystuje także drzwi narożne, które występują w dwóch wariantach. Pierwszy z nich to profile narożne do drzwi przesuwanych zewnętrznie i wewnętrznie oraz profil narożny drzwi podwieszanych. Profile wykonane są w systemie aluminiowym Lazuryt i mogą mieć barwę anody naturalnej, złotej lub szampańskiej, które pasują do klasycznych i nowoczesnych wnętrz.
System drzwi przesuwanych wewnętrznie montowany jest w garderobach oraz szafach narożnych. Do profilu mocowana jest magnetyczna listwa, która dokładnie łączy ze sobą drzwi, dzięki czemu wyglądają one estetycznie. Zabudowa może być aranżowana na wiele sposobów i bez potrzeby montowania kolejnych ścianek, dzięki czemu nie zajmujemy niepotrzebnie jej wnętrza.

System drzwi przesuwanych zewnętrznie pozwala na stworzenie nowej przestrzeni w większym pomieszczeniu. Tak więc możemy w sypialni zbudować garderobę, która będzie niezależnym wnętrzem, podobnie jak w salonie wygenerować domowe biuro.

bigVIP_05sy aranz_6 scena_JELONEK_B_POKOJ_CHLOPCA_ren02_View02_P

System narożny podwieszany to użyteczny i atrakcyjne estetycznie patent na zaaranżowanie wnętrza. Nie montuje się tutaj przy podłodze prowadnicy, więc nie tworzy się niepotrzebnej granicy w pomieszczeniu i zatem nie traci na swej estetyce. System wytwarzany jest w kolorze anody naturalnej.

polaranz_5a


System kolumnowy

Budowany z profili nośnych oraz elementów łączeniowych w wybarwieniu anody naturalnej. Stworzony w oparciu o światowe trendy wzornictwa aluminiowego. Nadaje się do każdego wnętrza, czy to do salonu, garderoby jako system modułowy. System kolumnowy pozwala na aranżacje wnętrza w taki sposób, że będzie ono sprawiało wrażenie lekkiego lub też statecznego i wytrzymałego. W pierwszym przypadku wykorzystywane są pojedyncze profile „light”, a w drugim podwójne „heavy”. Profile nośne mogą być łączone ze sobą w pionie, pod kątem oraz jak najbardziej można mocować do nich elementy, takie jak półki, szuflady, drążki na ubrania. Długość profili wynosi 275 mm i są one uzupełnione o stopki regulacyjne, które pozwalają na montowanie systemu na całej wysokości pomieszczenia. System kolumnowy jest prosty w montażu i dodatkowo tak skonstruowany, aby w razie potrzeb móc go bezproblemowo zdemontować i przenieść do innego pomieszczenia.

aleksandria_muza_garderoba.RGB_color komandor_16

System rurowy

System rurowy montowany jest w garderobach oraz w miejscach, z których korzysta wiele osób jak np. sklepy, apteki itp. Głównym elementem systemu jest chromowana rurka długości 3 m i średnicy 25 mm, elementy złączne produkowane w wybarwieniu srebrno-matowym oraz stopki regulacyjne. Te ostatnie umożliwiają mocowanie profili od podłogi do sufitu. Chromowane rurki łączone ze sobą w pionie i w poziomie oraz mocowane są do nich dodatkowe elementy jak np. półki szklane o grubości 6 i 8 mm i wykonane z płyty, grube na 28 mm lub też drążki na ubrania.

komandor_22 komandor_18 komandor_11

Ścianki działowe

Ścianki działowe systemu Aurora umożliwiają zaaranżowania dwóch pomieszczeń o rożnym przeznaczeniu, z jednego większego. Tak więc przy pomocy ścianek działowych możemy wyznaczyć przestrzeń na aneks kuchenny, garderobę lub miejsce do pracy. Ścianki mogą być wypełniane wieloma rodzajami materiałów. W przypadku małych pomieszczeń dobrym wyborem będzie wypełnienie wykonane ze szkła, dzięki czemu wnętrze zyska na lekkości. Profile systemu Aurora oprócz trwałości cechują się także estetycznym wyglądem. Mogą być montowane aż do sufitu, wypełnione różnymi materiałami i w ich przypadku można użyć drzwi uchylnych oraz przesuwnych. Dodatkowo w profilach opcjonalnie można przeciągać kable elektryczne, dzięki czemu uzyska się dodatkowe źródło światła w garderobie.
Ściany działowe Aurora przeznaczone są także do montażu w biurach, salach konferencyjnych, gabinetach.

scian_biuro 1 scian_biuro 4 nowa aranz_3

scian_biuro 2 scian_biuro 3